Bir bonfile pişirmek, lezzetli, yumuşak bir et kesiminin tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Ama bonfile’yi doğru yapmak zor olabilir. İlk seferde doğru yaptığınızdan emin olmak için, burada bir bonfile pişirmenin bazı ipuçlarını ve yöntemlerini bulabilirsiniz.

Bir bonfile pişirirken ilk adım, doğru et kesimini seçmektir. USDA Prime, Choice veya Select dereceli bonfile arayın, çünkü bunlar genellikle en hassas et kesimleridir. Bonfile iyi mermerlenmiş olmalıdır, yani içinden geçen bol miktarda yağ çizgisi olmalıdır. Bu, et pişirirken etin yumuşak ve sulu kalmasına yardımcı olacaktır.

Bonfile

BONFİLE NASIL PİŞİRİLİR?

Doğru eti seçtikten sonra, pişirmek için hazırlamanın zamanı geldi. Fazla yağ veya gümüş deriyi kesmek için keskin bir bıçak kullanın. Bu, bonfile pişirirken yumuşak ve sulu kalmasına yardımcı olacaktır. Ardından, bonfile baharatını tatlandırmak isteyeceksiniz. Ete lezzet katmak için çeşitli baharatlar kullanabilirsiniz. Popüler baharatlar arasında sarımsak, soğan, tuz, biber ve otlar bulunur. Bonfile terbiye edildikten sonra, nasıl pişirmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Bir bonfile pişirmenin popüler yöntemleri arasında pişirme, ızgara, kavurma ve tavada kızartma bulunur. Bonfile pişirmek, sulu ve yumuşak bir et kesimi elde etmek için harika bir yoldur. Fırını 350 Fahrenheit dereceye kadar ısıtın. Bonfile’yi bir kızartma tavasındaki kızartma rafına yerleştirin. Bonfile 30 dakika veya en az 145 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar pişirin. Bonfile ızgara onu pişirmek için başka bir harika yoldur. Izgaranızı önceden orta – yüksek ateşte ısıtın ve ızgara ızgarasını yağla fırçalayın. Bonfile ızgaraya yerleştirin ve her iki taraf için 4 -5 dakika veya en az 145 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar pişirin.

Bonfile kavurma güzel bir lezzet elde etmek için iyi bir yoldur. Fırını 375 derece Fahrenheit’e ısıtın. Bonfile’yi bir kızartma tavasındaki kızartma rafına yerleştirin. Bonfile 30 dakika veya en az 145 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar kavrulur. Son olarak, tavada kesme bonfile için ekstra lezzet eklemek için harika bir yoldur. Bir çorba kaşığı yağı orta – yüksek ateşte büyük bir tavada ısıtın. Bonfile tavaya yerleştirilir ve her iki taraf için 2 dakika veya en az 145 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar aranır. Bonfile pişirmek için hangi yöntemi seçerseniz seçin, en az 145 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaştığından emin olun. Bu bonfile et yemeği pişmiş ve ihale ve sulu olmasını sağlayacaktır. Keyfini çıkarın!