Pilav ve Makarnalar

Kestaneli Pirinç Pilavı

Kestaneli Pirinç Pilavı

Kestane deyince aklımıza hemen soğuk kış günleri geliyor. Ancak bu mucize yiyeceğin aynı zamanda farklı tarifleri de var. Bunlardan biri de Kestaneli Pirinç pilavı.

Tavuklu Pilav Tarifi

Tavuklu Pilav Tarifi

Kimileri için sokak lezzeti, kimileri için bir tür meze, kimileri için vazgeçilmez bir ana yemek. Ama her türlü de tavuklu pilav kültürümüzün yabana atılmayacak bir parçası.

Semizotlu Bulgur Pilavı Tarifi

Semizotlu Bulgur Pilavı Tarifi

Semizotu tam bir şifa kaynağı. Bulgur pilavı ise klasik ama bir o kadar da güzel bir yemeğimiz. Gelin bu ikisini bir araya getirelim. Semizotlu Bulgur Pilavı sizlerle.

Mercimekli Havuçlu Makarna Salatası

Mercimekli Havuçlu Makarna Salatası

Mercimekli Havuçlu Makarna Salatası başta günlerinizde olmak üzere bir çok özel günlerinizde hızlıca yapabileceğiniz çok güzel bir sofra tamamlayıcı olarak değerlendirilebilir.

Domatesli Bulgur Pilavı Tarifi

Domatesli Bulgur Pilavı Tarifi

Domatesli Bulgur Pilavı (Videolu Tarif)Yanında cacık ile servis edebilirsiniz... Kaç Kişilik? 6Hazırlama Süresi 50 dakikaKalori  Öğün Yemek SaatiDomatesli Bulgur Pilavı Tarifi   Domatesli Bulgur Pilavı yanında cacık ile sevdiğim pilavlardan biridir. İster...

Şehriyeli Mercimekli Bulgur Pilavı

Şehriyeli Mercimekli Bulgur Pilavı

Şehriyeli Mercimekli Bulgur Pilavı doğru yapıldığı zaman özellikle su yemek tarifleri yanında harika tamamlayıcı olabilecek, ailecek çok sevebileceğiniz eşsiz bir yemek.

Orijinal Lazanya Tarifi

Orijinal Lazanya Tarifi

Lazanya toplumumuzda pek bilinen bir lezzet değil. Ancak doğru yapıldığında sevmeyen de tanımadım. Sanırım bu yüzden sizler için Orijinal Lazanya Tarifi hazırladım.

Pirinç Pilavı

Pirinç Pilavı

Pirinç Pilavı Videolu Tarif En sağlıklı pilav pişirme yöntemi ile Pirinç Pilavı... Kaç Kişilik? 4 Hazırlama Süresi 30 dakika Kalori 258 Öğün Akşam Yemeği Pirinç Pilavı Tarifi   Tarif: Sibel Yalçın İyi bir Pirinç Pilavı pişirmenin püf noktalarının başında kaliteli...

Fırında Makarna (videolu)

Fırında Makarna (videolu)

Fırında Makarna en güzel tariflerimden biri. Püf noktaları yakaladığınız zaman harika bir akşam yemeği menüsü olacağını garanti edebiliyorum.

Narlı Kestaneli Pirinç Pilavı

Narlı Kestaneli Pirinç Pilavı

Nar kış mevsimi başta olmak üzere en güzel meyvelerden biri. Kestane de tam bir kış yiyeceği. Sizler için bu ikisini Narlı Kestaneli Pirinç Pilavı içerisinde birleştirdik.

Arpa Şehriyeli Pilav

Arpa Şehriyeli Pilav

Arpa Şehriye Anadolu’da yemeklerde en çok kullanılan baklagiller arasında. Pilavın önemini zaten anlatmanın alemi yok. Arpa Şehriyeli Pilav yeni soluk arayanlar için ideal.

Ev Sahibiniz Hakkında

Merhabalar, yemek pişirmeyi ve hobilere olan merakımdan dolayı bu siteyi kurarak sizlerle paylaşımda bulunmak istedim. Mutfağımda pişen lezzetleri ve zaman zaman hobilerimi sizlerle paylaşıyor olacağım. Umuyorum sanal evimde hep birlikte güzel vakit geçiririz. Beni aşağıdaki linklerden takip edebilir ve Derya Baykal'ın Tv programlarında izleyebilirsiniz.

Güzel paylaşımlarda bulunmak dileğimle.

Sevgiyle kalın...