Mısır Haşlama Tarifi

Özellikle kızımın çok sevdiği bir lezzet…

Kaç Kişilik?

4

Hazırlama Süresi

30 dakika

Kalori

 

Öğün

Çay Saati

Mısır Nasıl Haşlanır?

Tarif: Sibel Yalçın

Haşlanmış veya mangalda pişirilmiş bir mısır ne kadar lezzetli oluyor.

Evde mangalda yapma imkanımız olmadığı için haşlamayı tercih ediyoruz. Normal tencerede yaparsanız pişirilme süresi çok uzun olacaktır ama düdüklü tencerede en fazla 25 dakikada pişirebilirsiniz. Mısır alırken açık sarı renk olmasına ve tanelerine parmağınızla bastırdığınızda çok sert olmamasına dikkat edin. Kızımın çok sevdiği bu lezzeti ben genellikle öğle yemeği yerine veya ilkin di saatlerinde yapıyorum. Nasıl yaptığımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Sevgiyle kalın…

İçindekiler

  • 4 adet süt mısır
  • 3-4 dal mısırın üzerindeki yaprağı
  • 1 çorba kaşığı toz şeker
  • su

Adım Adım Tarif

Adım 1: Mısırların kabuklarını soyun üzerindeki püskülleri temizleyip yıkayın.

Adım 2: Mısırın püskülünden biraz ayırın ve iç  yapraklarından bunları pişirme esnasında suyun içine koyun mısıra lezzet verecektir.

Adım 3: Düdüklü tencereye önce mısır yaprağını püskülü sonra mısırların büyüklüğüne göre isterseniz bütün olarak sığmıyorsa ikiye bölerek mısırları yerleştirin.

Adım 4: Üzerini geçmeyecek şekilde su ekleyip toz şekeri serpiştirin.

Adım 5: Her marka düdüklünün pişirme süresi farklıdır siz kendi düdüklünüze göre pişirme süresini ayarlayın. Ben Redmond Multicooker da 20 dakikada pişirdim.

Adım 6: Pişen mısırları çıkarın üzerine tuz serperek servis edin. Afiyet olsun…

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Tarifi Yapanlar

Tariflerimi deneyin instagram hesabınızdan #sibelyalcin etiketi ile paylaşın ve instagram dm den bana görsel yollayın. Size bu bölümde yer vereyim.

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed orci risus, tempus eget odio vel, interdum rutrum augue. Fusce suscipit vulputate ipsum id pulvinar. Nunc tristique sapien a mi sagittis facilisis. Vivamus vitae lobortis massa.”

Benzer Tarifler

Spiral Patates Kızartması

Spiral Patates Kızartması

Patates Kızartması Videolu Tarif Herkes görüntüsüne hayran kalacak... Kaç Kişilik? 8 Hazırlama Süresi 30 dakika Kalori Öğün Akşam Yemeği Patates Kızartması Tarifi   Tarif: Sibel Yalçın Patates kızartması malum herkes tarafından sevilir ve birçok yemeğin yanında...

Yağlı Turşu

Yağlı Turşu

Yağlı Turşu Videolu Tarif Çok kısa sürede yemeye hazır yağlı biber turşusu... Kaç Kişilik?12 Hazırlama Süresi30 dakika Kalori  ÖğünAkşam Yemeği Yağlı Turşu Tarifi   Tarif: Sibel YalçınYazın nimetleri say say bitmez, o kadar ki yaz boyunca birde kış hazırlıkları...

Mantar Kızartması Tarifi

Mantar Kızartması Tarifi

Mantar Kızartması Videolu Tarif Dışı çıtır içi yumuşacık mantar kızartması... Kaç Kişilik? 4 Hazırlama Süresi 40 dakika Kalori   Öğün Akşam Yemeği Mantar Kızartması Tarifi   Tarif: Sibel Yalçın Et ve tavuk yemeklerinin yanında her zaman aynı garnitürleri...

0/5 (0 Reviews)

Pin It on Pinterest

Share This