Et Kavurma

Videolu Tarif

Lokum gibi yumuşacık et kavurma tarifi…

Kaç Kişilik?

12

Hazırlama Süresi

120 dakika

Kalori

 

Öğün

Akşam Yemeği

Et Kavurma Tarifi

Ağu 14, 2019 | Yemekler | 0 yorum

Tarif: Sibel Yalçın

Et kavurma, hemde lokum gibi yumuşacık et kavurmak çok kolay.

Burada etin eşit büyüklükte doğranmış olması, pişirmeye başlarken eti mühürlemek, tuzunu en son koymak ve sabırla saldığı suyu kısık ateşte pişirerek çekmesini beklemek püf noktaları.

Sonrasında yanında mis gibi Pirinç pilavı ile servis edeceğiniz lokum gibi etiniz servise hazır.

Sevgiyle kalın…

İçindekiler

  • 2 kilo dana eti
  • 2 yemek kaşığı tereyağ
  • tuz

Adım Adım Tarif

Adım 1: Dana etini kasaba eşit büyüklükte doğratıp, yağlarını temizletip minik minik doğratıp alıyorum.

Adım 2: Kızdırdığınız tencere içine önce yağı koyup ateşi kısıp yaklaşık 30 dakika yağ eriyene kadar bekleyip sonrasında içindeki parçaları kevgir kepçe ile temizliyorum.

Adım 3: Ocağı tekrar en yükseğe alıp eti içine koyuyorum ve eti 4-5 dakika kadar mühürlüyorum.

Adım 4: Mühürleme işlemi sırasında et su salmaya başlıyor. Tencerenin kapağını kapatıp ocağı en kısık dereceye getirip yaklaşık olarak 15-20 dakikada bir karıştırıp suyunu kontrol ediyorum.

Adım 5: Suyunu çekene kadar bu işleme devan ediyorum, yaklaşık olarak 1,5 saat sonra suyunu çekmiş oluyor. Suyunu çekince etin pişip pişmediğini kontrol edin. Bu güne kadar hiç başıma gelmedi ama eğer suyunu çekmiş ve et pişmemiş ise o zaman az az sıcak su ekleyebilirsiniz. 

Adım 6: Et suyunu tamamen çekince tuz ve tereyağı ekleyip, tereyağ eriyince tencerenin kapağını kapatıp servis edebilirsiniz. Afiyet olsun…

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Tarifi Yapanlar

Tariflerimi deneyin instagram hesabınızdan #sibelyalcin etiketi ile paylaşın ve instagram dm den bana görsel yollayın. Size bu bölümde yer vereyim.

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed orci risus, tempus eget odio vel, interdum rutrum augue. Fusce suscipit vulputate ipsum id pulvinar. Nunc tristique sapien a mi sagittis facilisis. Vivamus vitae lobortis massa.”

Benzer Tarifler

Şıhıl Mahşi Tarifi (Videolu Tarif)

Şıhıl Mahşi Tarifi (Videolu Tarif)

Şıhıl Mahşi Tarifi (Videolu Tarif)     Kaç Kişilik? 6 Hazırlama Süresi 60 dakika Kalori ——— Öğün Yemek Saati Şıhıl Mahşi Tarifi  Tarif: Sibel Yalçın Şıhıl Mahşi Tarifi dolmaların şahı ünvanını sonuna kadar hak eden yemek tarifi.  Mahşi arapçada dolma demek....

Kara Lahana Sarması (videolu tarif)

Kara Lahana Sarması (videolu tarif)

Kara Lahana Sarması Tarifi (Videolu Tarif)Kaç Kişilik? 4-6Hazırlama Süresi 60 dakikaKalori ———Öğün Yemek SaatiKara Lahana Sarması Tarifi  Tarif: Sibel Yalçın Sarma bizim evin en çok sevilen yemeklerinden bir tanesi. Yaprak, lahana, pazı veya karalahana sarması denince...

Pırasa Köftesi Nasıl Yapılır?

Pırasa Köftesi Nasıl Yapılır?

Pırasa Köftesi Tarifi (Videolu Tarif)   Kaç Kişilik? 3-4Hazırlama Süresi 40 dakikaKalori ———Öğün Yemek SaatiPırasa Köftesi Tarifi  Tarif: Sibel Yalçın Köfte sevenler için çok lezzetli olduğunu düşündüğüm Pırasa Köftesi tarifi paylaşmak istedim. Özellikle...

0/5 (0 Reviews)

Pin It on Pinterest

Share This