Çilekli Dondurma

Videolu Tarif

Meyveli dondurma tarifi olmadan olmaz…

Kaç Kişilik?

8-10

Hazırlama Süresi

60 dakika

Kalori

 

Öğün

Çay Saati

Çilekli Dondurma Tarifi

Tarif: Sibel Yalçın

Evet dondurma tariflerine bir yenisi daha eklensin istedim.

Bu sefer sizlerle evde çilekli dondurma nasıl yapılır onu paylaşmak istiyorum.

Dondurma yalnızca yazın yenir gibi bir algı olsa da, dondurma yapmaya başladıktan sonra artık yaz kış bizim evde dondurma eksik olmayacak diyebilirim.

Sevgiyle kalın…

İçindekiler

  • 1 litre günlük pastörize süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 dolu tatlı kaşığı saf salep
  • 400 ml krema
  • 750 gr çilek
  • 1 su bardağı toz şeker
  • yarım limon suyu

TARİF VİDEOSU

Adım Adım Tarif

Adım 1: Süt, salep, şeker ve kremayı tencereye alıp orta ateşte devamlı karıştırarak yaklaşık 45-50 dakika pişirin.

Adım 2: Diğer tarafta yıkamış olduğunuz çilekleri irili ufaklı tencereye doğrayıp, üzerine limon suyu ve şekeri ilave edip yine orta ateşte karıştırarak pişirmeye başlayın.

Adım 3: Çilekler yarı yarıya pişince blendırdan geçirip ikisini birlikte pişirmeye devam edin.

Adım 4: İkisi de hemen hemen aynı sürede pişmiş oluyor. Ocaktan alıp ayrı ayrı kaplara koyduktan sonra soğumasını bekleyin üzerlerini kapatıp buzdolabında 7 saat bekletin.

Adım 5: 7 saat sonunda dolaptan çıkarın ve ikisini birbirine karıştırın. Eğer dondurma makinesi kullanacaksanız 24 saat difrizde beklemiş olan dondurma makinesinin haznesini çıkartıp parçalarını taktıktan sonra makineyi çalıştırıp yavaş yavaş malzemeyi içine boşaltın. Makine zamanı geldiği zaman duracaktır. İsterseniz tekli kalıplara isterseniz bir kapaklı kase içine koyup difrize kaldırın.

Adım 6: Eğer makineniz yoksa bir kaba alıp difrize kaldırın ardından 4-5 kez saat başı difrizden çıkarıp karıştırın. İlk bir kaç kez mikserle karıştırabilirsiniz ama daha sonra dondurma donduğu için makine zorlanacaktır, o yüzden tahta sağlam bir kaşıkla kuvvetlice karıştırıp difrize kaldırın.

Adım 7: İstenilen kıvama geldiğinde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun…

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Tarifi Yapanlar

Tariflerimi deneyin instagram hesabınızdan #sibelyalcin etiketi ile paylaşın ve instagram dm den bana görsel yollayın. Size bu bölümde yer vereyim.

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed orci risus, tempus eget odio vel, interdum rutrum augue. Fusce suscipit vulputate ipsum id pulvinar. Nunc tristique sapien a mi sagittis facilisis. Vivamus vitae lobortis massa.”

Benzer Tarifler

Ev Yapımı Kahveli Dondurma Tarifi

Ev Yapımı Kahveli Dondurma Tarifi

Kahveli DondurmaVideolu TarifKahve sevenler bu dondurma tarifi kaçmaz...Kaç Kişilik?8Hazırlama Süresi60 dakikaKalori Öğün Çay SaatiKahveli Dondurma Tarifi Tarif: Sibel YalçınBu yıl dondurma yapmayı öğrendiğimden beri hiç dışarıdan dondurma almadık.Hem lezzet...

Ev Yapımı Çikolatalı Dondurma Tarifi

Ev Yapımı Çikolatalı Dondurma Tarifi

Ev Yapımı Çikolatalı Dondurma Videolu Tarif Kendi yaptığın dondurmayı tüketmek çok keyifli... Kaç Kişilik? 8 Hazırlama Süresi 60 dakika Kalori   Öğün Çay Saati Ev Yapımı Çikolatalı Dondurma Tarifi   Tarif: Sibel Yalçın Ev yapımı dondurma tariflerime bir...

Ev Yapımı Salepli Sade Dondurma Tarifi

Ev Yapımı Salepli Sade Dondurma Tarifi

Ev Yapımı Dondurma Videolu Tarif Evde ister dondurma makinesi ile isterseniz makine olmadan dondurma yapmak çok kolay... Kaç Kişilik? 8 Hazırlama Süresi 60 dakika Kalori   Öğün Çay Saati Ev Yapımı Dondurma Tarifi   Tarif: Sibel Yalçın Çok uzun zaman önce...