Gezi İstanbul Göktürk Kahvaltı

Gezi İstanbul Brasserie Taksim yazımda Artvin gezimiz sonunda Gezi İstanbul Göktürk şubesinde kahvaltı için buluşmak üzere sözleştiğimizden bahsetmiştim. Bugün sizlere bu harika kahvaltıdan bahsetmek istiyorum.

Gezi İstanbul Taksim’de olduğu gibi Göktürk’te de usta aşçılarımız tarafından hazırlanan menüsünde, Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler sunulmakta. Haftanın 7 günü her sabah 08.00’de servise başlayan Gezi İstanbul Brasserie Göktürk şubesinde, hafta sonları zengin kahvaltı menüsü seçenekleri bulunuyor.

İlk olarak 1987 yılında İstanbullulara hizmet vermeye başlayan Gezi Patisserie, yeme-içme kültürüyle ilgili İstanbulluların iyi bildiği bir marka.
Gezi Patisserie, uzun yıllar boyunca Avusturya pastaları, Belçika’dan ithal edilen en iyi kuvertürlerle üretilmiş %100 el imalatı çikolataları, Fransız ve Türk geleneksel hamur işlerinin en lezzetli örneklerini üretmesiyle ünlendi.

2001 yılında İç mimar Tülin Kıran ve Y. Mimar M. Hakan Kıran’ın devraldığı Gezi Patisserie artık Gezi İstanbul ismiyle sadece pastane olarak değil, brasserie ve restaurant konseptiyle de İstanbulluların; özellikle entelektüel ve aydın lezzet düşkünlerinin en sevdiği uğrak noktalarından biri haline geldi.

Mayıs ayında yeni konsepti ile kapılarını açan Gezi İstanbul Taksim’in ardından Gezi İstanbul Göktürk de aynı konseptte hizmete açıldı. Haftanın 7 günü her sabah 08.00’de servise başlayan Gezi İstanbul Brasserie Göktürk şubesinde, hafta sonları zengin kahvaltı menüsü seçenekleri de bulunuyor.
Gezi İstanbul kahvaltı menüsünün en büyük özelliği tüm yeşilliklerinin kendi tarlalarından, kahvaltılık tüm ürünlerin ise kaynağından özel olarak seçilerek masanıza geliyor olması. Yumurtalar, Gezi İstanbul’un kendi tarlasının doğal ortamında yetişen tavuklardan günlük olarak temin ediliyor. Ekmekler, özel harman un ve ekşi maya kullanılarak odun fırınında pişirilip sıcacık ve çıtır çıtır tazecik masanıza geliyor.

Kahvaltıda Gezi İstanbul’un genel Koordinatörü Betty Lembi ve Pazarlama İletişim Direktörü Aysal Tasçı da hoş sohbetleriyle bizi yalnız bırakmadılar. Aynı zamanda Şef Necdet Tunca tüm kahvaltı boyunca kahvaltılıklar, pizza, ekmek, krovasan gibi birçok lezzetle ilgili bizleri bilgilendirdi.
kahvalti-gezi-istanbul
Şef Necdet Tunca’dan aldığımız bilgilere göre. Menüde yer alan her bir çeşit, Anadolu’nun o yöreye has ürünlerden oluşmakta, özel olarak getirtilmekte, tazeliğini kaybetmeden ve asla endüstriyel olmayan yollarla sunulmaktadır. Marmaris’in balından, Karaköy’ün Çerkez peynirine, Trabzon’un mıhlamasından, konuklarının favorisi simit dolmasına, menemenden sucuğa, Türk damak zevkinin olmazsa olmazı börek çeşitlerinden özel harman çaylara, odun fırınlarında pişirilen ekmek çeşitlerinden menemene ve Dünya mutfaklarının ayrıcalıklı tariflerinden omletlere, Egg Benedict’e, pancake, kruvasan, detox çaylarına kadar kısacası dört dörtlük bir kahvaltı için Gezi İstanbul Göktürk‘e gelmeniz yeterli.
Gezi İstanbul Göktürk şubesinde cumartesi-pazar saat 09:00 ve 14:00 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz. Taksim şubesinde her gün kahvaltı servisi verilmektedir.

Keyifli günü kahve ile noktalarken birde üstüne evde kahvemize eşlik edecek harika lezzetli çikolatalarda Göktürk Gezi İstanbul‘dan ayrıldık. Bu güzel günde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimle. Sevgiyle kalın…

Benzer Yazılar

Burgazada Çardak Balık Lokantası

Burgazada Çardak Balık Lokantası

Burgazada Çardak Balık LokantasıTürkiye de balık yemek yalnızca hafta sonları ve akşam yemeğin de yenilir gibi bir alışkanlık olsa da biz Burgazada Çardak Balıkçısı Bostancı şubesinde öğle yemeği için Oya Emerk ve Gülhan Kara ile buluştuk. Sıcak samimi bir ortamda...

Zeferan Restaurant

Zeferan Restaurant

Zeferan Restaurant7 Şubat 2017 tarihinde kapılarını açan Zeferan Restaurant, Ajwa Hotel Sultanahmet'in sekizinci katında hizmet veriyor. Tarihi Yarımada’yı ve Prens Adaları’nın tamamını Yeşilköy sahiline kadar gören muhteşem deniz manzarası ile haftanın yedi günü...

Seraf Restaurant

Seraf Restaurant

Seraf RestaurantGeçtiğimiz günlerde Seraf Restaurant Genel Müdür'ü Sinem Özler Kırancgeçen ile hem Seraf Restaurant hakkında sohbet ederek, hem Anadolu mutfağından hemde Osmanlı mutfağından hazırlanmış olan lezzetleri tadarak harika bir gün geçirdik.Mekan Mahmut Bey...