Seraf Restaurant

Geçtiğimiz günlerde Seraf Restaurant Genel Müdür’ü Sinem Özler Kırancgeçen ile hem Seraf Restaurant hakkında sohbet ederek, hem Anadolu mutfağından hemde Osmanlı mutfağından hazırlanmış olan lezzetleri tadarak harika bir gün geçirdik.

Mekan Mahmut Bey in göbeğinde Kemerburgaz Üniversitesi karşısında iş merkezleri ve plazalar ile çevrili.

Mekanın girişinde mutfaklarında kullanılan ürünlerin satışının yapıldığı Seraf Dükkan var. Burada yemeklerde kullanılan Hatay‘ın saf zeytinyağ, katkısız nar ekşisi, Gaziantep‘in biberin, Konya‘nın bamyasına kadar pik çok yöresel ürün satılmakta.

Ayrıca Güneydoğu‘da doğal ortamda beslenen hayvanların usulüne uygun olarak kesilmesi ile elde edilen etlerin yer aldığı kasap bölümü de bulunmakta.

Asansör ile Restaurant bölümüne geçtiğinizde birbirinden rahat koltuklarla hazırlanmış masa grupları sizi karşılıyor.

Restaurant’ın bir diğer bölümünde ise özellikle toplantı yemekleri için düşünülmüş Duvarında yaşayan bitkilerin kullanıldığı bulunduğu mekanın havasını temizleyen Wall Garden konsepti ili hazırlanmış 30-60 ve 100 kişilik toplantı odaları ile hizmet vermekte.

Mekanın teras bölümü oldukça ferah terasta bulunan zeytin ağacı ve meyve ağaçlarıda oldukça ilgi çekici. Tabi çocuklar unutulmamış ve donanımlı çocuk oyun alanında tecrübeli ekip ile birlikte keyifli vakit geçirmeleri sağlanmakta.

Üç katlı mekanda arzu ederseniz mutfak bölümünü de gezebilirsiniz.

Osmanlıcada yemek yemek anlamına gelen “serf” kelimesinden Türetilen Seraf Restaurant, Anadolu’nun kadim kültürüne ait özünü yaşatmak için yola çıkmış.Mutfaklarında prensip olarak, mevsimine uygun olarak taze sebzeler, usulüne uygun olarak kesilen etler, adım adım gezilerek yöresinde titizlikle seçilen ürünler kullanılmakta. Mekanda üniversite karşısında olduğu için alkol yok.

Biz de mekanı gezdikten sonra havanın güzel olmasını fırsat bilerek teras bölümünde başlangıcı kurutulmuş domatesi Mardin’den, tuzlu yoğurdu Hatay’dan gelen mideyi rahatlatan Pimpirim Çorbası ile başladık.

Bu güne kadar yediğim en ince açılmış İçli Köfte (suryani usulü) ve lezzeti mükemmel.

Humus, Zeytinyağlı Barbunya (kereviz ile pişirilmiş ve mükemmel bir lezzet), Bostana Salatası, Zeytinyağlı Soğan Dolması (mutlaka tadın), Ezme Güveç, Keşkekli Dövülmüş Kuzu İncik, Saç Tava, Kaburga Dolması.

Şerbetler, Osmanlı Mutfağı’nın en tatlı geleneği.Taze reyhan ve narçiçeği kurusunu balla tatlandırıp bir gün bekletilen nefis bir şerbet yemeğimize eşlik etti.

Tatlılara gelince ben o gün Hurma Tatlısını denemeyi tercih ettim. İncir ve hurmanın sütle buluşması ile oluşan nefis bir tatlı. Seraf Restaurant’ta denenecek listenize ekleyebilirsiniz:)
Seraf Restauran Anadolu’nun efsane lezzetlerini bulabileceğiniz güzel bir mekan diyebilirim. Hem iş adamları için, hem aileler için hoşça vakit geçirip güzel lezzetler arayanlar için bulunmaz bir mekan.

Bu keyif ve lezzet dolu gün için başta Seraf Restaurant Genel Müdür ü Sinem Özler Kırancgeçen ve Seraf Restaurant’ın tüm ekibine teşekkürlerimle…

Sevgiyle kalın…

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...