Limonata Videolu Tarif

Bir yaz boyunca buzdolabından eksik etmeyeceğiniz bir limonata tarifi…

Kaç Kişilik?

20

Hazırlama Süresi

40 dakika

Kalori

53

Öğün

Çay Saati

Limonata Tarifi

Bir yaz boyunca buzdolabından eksik etmeyeceğiniz bir limonata tarifi. Daha öncede bu muhteşem limonata tarifini burada sizlerle paylaşmıştım,
Şimdi de videosundan daha kolay bir şekilde izleyerek yapabileceksiniz.
Lütfen izlerken youtube kanalımada abone olmayı unutmazsanız sevinirim. Abone olduktan sonra zil işaretine de tıklarsanız her video eklediğim de bilgilendiriliyorsunuz.
Youtube kanalına abone olmak ücretli değildir…

Sevgiyle kalın…

Limonata Tarifi İçindekiler

  • 1 adet portakal
  • 1 adet limon
  • 1-1,5 su bardağı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı limon tuzu
  • 3 litre su

Adım Adım Tarif

Adım 1: Portakal ve limonu kabukları ile birlikte yıkayıp iyice kuruladıktan buzdolabı poşetine koyup ağzını bağlayın sonra en az 24 saat buzlukta bekletin. Buzluktan çıkardıktan sonra yaklaşık 10-15 dakika bekleyerek kesilecek kıvama gelmesini sağlayın. Çok fazla çözülmesin yalnızca kesilecek kıvama gelmesi yeterli sonrasında gelişi güzel kesin.
Adım 2: Toz şekerle birlikte blendıra koyarak iyice macun haline gelene kadar blendırda çek.
Adım 3: 3 litre suyu büyük bir kase içine alıp üzerine önce limon tuzunu ardından macun haline gelen limon, portakal ve şekeri koyup karıştırmaya başlayın.
Adım 4: Karıştırma işlemi 10-15 dakikayı geçmemeli portakal ve limon çok fazla su içerisinde kalır ise acılaşma yapıyor o yüzden bu sürede devamlı karıştırıp şekerin erimesini sağlayın.
Adım 5: Başka bir kase içerisine kevgir koyup üzerine de tülbent koyduktan sonra bu karışımı içine dökün.
Adım 6: Süzme işlemini yaparken kendi kendine süzülmesini sağlayın eğer tülbentte kalan posayı fazla sıkarsanız kabukların acısı suyuna geçecektir o yüzden posayı fazla sıkmayın.
Bu kadar kolay.
Afiyet olsun…

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Tarifi Yapanlar

Tariflerimi deneyin instagram hesabınızdan #sibelyalcin etiketi ile paylaşın ve instagram dm den bana görsel yollayın. Size bu bölümde yer vereyim.
“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed orci risus, tempus eget odio vel, interdum rutrum augue. Fusce suscipit vulputate ipsum id pulvinar. Nunc tristique sapien a mi sagittis facilisis. Vivamus vitae lobortis massa.”

Benzer Tarifler

Şeftalili Ice Tea (soğuk çay)

Şeftalili Ice Tea (soğuk çay)

Şeftalili Ice Tea Videolu TarifYazın buzdolabından eksik etmeyeceğiniz soğuk çay...Kaç Kişilik? 8-10Hazırlama Süresi 40 dakikaKalori  Öğün Çay Saati Şeftalili Soğuk Çay (ice tea)  Tarif: Sibel Yalçın Yazın buzdolabından kendi yaptığı içecekleri eksek...

Karpuzlu Limonata Tarifi

Karpuzlu Limonata Tarifi

Karpuzlu Limonata Tarifi Videolu TarifAldığınız karpuz biraz tatsız çıktıysa hemen Karpuzlu limonata yapıp değerlendirin.Kaç Kişilik? 10Hazırlama Süresi 30 dakikaKalori  Öğün Çay Saati Karpuzlu Limonata Tarifi  Tarif: Sibel Yalçın Özellikle sıcak yaz...

Çilekli Limonata Tarifi

Çilekli Limonata Tarifi

Çilekli Limonata Videolu TarifBuzdolabınızdan eksik olmayacak hem kolay Çilekli Limonata tarifi...Kaç Kişilik? 10Hazırlama Süresi 30 dakikaKalori  Öğün Çay Saati Çilekli Limonata Tarifi  Tarif: Sibel Yalçın Yaz kış buzdolabınızdan eksik olmayacak bir lezzet...