Tchibo ile Kahve Keyfi

Geçtiğimiz günlertde Tchibo Barista Akademi’sinde harika bir etkinliğe katıldım.

Dünya lider kahve üreticilerinden biri olan Tchibo’nun Barista Akademi’sinde Master Barista Kenal Yılmaz’dan yetiştirilmesi çok zahmetli olan kahve çekirdeği ve birbirinden lezzetli kahvlerin nasıl hazırlandığı ile ilgili çok güzel bilgiler edindim.

Tchibo adını tchilling ve bohne (kahve çekirdeği) kelimelerinin birleşiminden aldığını da burada öğrenmiş oldum.

İyi kahve pişirmenin püf noktasına gelirsek. Özel olarak yetiştirilip, harmanlanmış ve kavrulmuş kahve kullanmak çok lezzetli kahve elde etmenizi sağlayan püf noktasıları.

Dünyanın en kalideli kahveli Arabica kahvesi ile hazırlanmış kahvelerin tadına bakmak ve sevgili blogger arkadaşlarla vakit geçirmek benim için çok keyifliydi.

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...