Samsung Mutfakta

Samsun Türkiye‘nin ev sahibliğinde Samsung Dual Cook fırının tanıtıldığı ve Mutfak Sanatları Akademisinde gerçekleşen Yılbaşı Yemekleri yapımı için bir araya geldik.
Samsung Dual Cook fırınlarda isterseniz tek fırın bölümünde istersenizde Samsung‘un akıllı bölücü özelliği ile fırını iki ayrı bölüme ayırarak kullanabilirsiniz.

Akıllı bölücü ile üst ve alt pişirme bölümleri tat ve kokuların birbirine karışmasını önleyerek aynı anda pişirme özelliğine sahip. İki ayrı tat ve kokuda ki yemeği, tat ve kokuları birbirine karışmadan hem zaman hem de enerjiden tasarruf ederek pişirebilirsiniz.

Konveksiyon ayarına sahip Dual Cook Fırın Konveksiyon ayarına sahip bir fırın. Bu sayede yiyeceklerin daha hızlı ve daha düşük bir sıcaklıkta pişmesini sağlayabilirsiniz. Konveksiyon fırınlar yiyecekleri fırında sıcak hava sirkülasyonu ile pişirmekte ve klasik fırında zaman zaman oluşan dengesiz pişirmeyi ortadan kaldırmaktadır.

Bizde bu keyifli günde Samsung Dual Cook fırının özellikleri öğrendiğimiz gibi birbirinden lezzetli yılbaşı menüsü hazırladık.

Bunlar neler mi?

Trüflü Balkabağı Çorbası (Dolmalık fıstık ve Frenk soğan ile)

Lime soslu Jumbo Karides (Röşte Patates ile)

Beef Wellington (Mantar sos ile)

Çikolatalı Sufle (Vişne sos ve Dondurma ile)

Bu keyifli akşamda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimle. Sevgiyle kalın…

Benzer Yazılar

Fairy Platinum Plus

Fairy Platinum Plus   Anti-mat teknolojisi ile mutfakta kullandığımız tencereden tavaya özelikle yıllar içinde matlaşmaya başlayan çelik ürünlerin temizliğinde yeni gibi tertemiz sloganı ile yola çıkan Fairy yeni ürünü Platinum Plus etkinliğinden bilgiler ve...

Arnica – Mutfaktaki Sağ Kolunuz

Arnica - Mutfaktaki Sağ Kolunuz   Mutfakta pratik ve kullanışlı çözümler sunan küçük ev aletleri ile tanınan Arnica; blender, mutfak robotu, rondo ve mikser gibi yemek hazırlama ürünleri ile mutfaktaki en büyük yardımcınız olur. Birbirinden kullanışlı ürün...

Bodrum Mandalina Festivali

22-24 Aralık 2017 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi, Bodrum Ziraat Odası katkıları ile gerçekleşen Bodrum Mandalina Şenliği’nde, Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği  de 5 atölye, yemek yarışması ve kahvaltı ile Bodrum Mandalina Şenliği’nde görev aldı. Benim de...

0/5 (0 Reviews)