Porland ile Beş Çayı

Porlan Porselen markası benim yıllardan beri alış veriş yapmayı sevdiğim bir marka olduğu için haliyle, sevgili Selma Mollaoğlu davet ettiği zaman büyük bir memnuniyetle kabul ettim.

Porland Porselen’in Vialand AVM  merkezinde 3000 metre karelik Porland Fabrika mağazasında, yemek yapmayı bir sanat olarak gören 20 blogger ile bir araya gelmesi ile gerçekleşen etkinlik, Mutlu evler mutlu insanlar sloganı ile gerçekleşti.

Davet yeni yıl temalı hazırlanmış uzun bir masa ve yan flüt ve akordeon sanatçılarının dinletisi ile başladı. Porland ailesi tarafından sıcacık karşılama içilen çaylar yenilen birbirinden nefis lezzetler eşliğinde keyifli bir gün bizler için başlamış oldu.

Porland Kurumsal İletişim Yöneticisi Esen Karatekin marka hikâyesini anlatırken, açıkcası şaşkınlıkla dinledim.

Porland’ın serüveni 1976 yılında bir İngilizce öğretmeninin Siir’te açtığı mütevazi bir züccaciye mağazası ile başlıyor. Aynı zamanda bu cesur adım ileride bir dünya markası olma yolunda da atılan ilk adım oluyor.

1984 de İmge Ticaret olarak, masa üstü malzemeler pazarlarken, 1992’de Gebze’de Porland Porselen San. ve Tic. A.Ş kurularak porselen üretimine başlanıyor. Kapanan İstanbul Porselen’in ekipmanlarının satın alınması ile de uzun soluklu çalışma bugün büyük bir aile ile devam etmekte. Şuan 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip Bilecik tesislerinde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretiminin %65’ını dört ana kıta da 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Porselen üretiminin yanı sıra portföyündeki diğer markaları; çelik ürünlerde Festino, cam ürünlerde Fiamma ve tekstil ürünler ile mutfak araç gereçlerinde Porland Style ile bin 500’ü aşkın çalışanın istihdam edildiği Türkiye’nin porselen üreticisi iki markasından biridir. Porland, Horeca kesimine yönelik hizmet veren 6 bölge müdürlüğü, perakendede 20’yi aşkın mağazası ve online alışveriş sitesi ile yurt dışı pazarının yanı sıra yurt içinde de önemli bir pazara sahiptir. Porland, Türkiye’nin ilk renkli porselen üretimini yapan ve Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.

Porland olarak kuruldukları ilk günden itibaren sahne sanatlarının içerisinde zarafet ve estetiğin sembolü olan balenin, yüksek disiplin ve özveriyle hazırlanan şölen olduğuna inanan, porselenin de tıpkı bir bale gösterisi gibi uzun ve zorlu bir üretim sürecinden geçmesi. Sabır ve ekip ruhu ile tüm zarafeti ile sofralarda sergilenmesi onlara ilham vermiş ve logolarında balerin figürünü kullanmışlar.

Designer İlksen Şenol 2017 masa üstü trendleri ve Porland’ın yeni sezon birbirinden renkli koleksiyonları hakkında bilgi verirken. Porland Porselen ile ilgili aldığımız bilgilerden sonra  Vialand AVM deki ev ve mutfak için gereken tüm ürünleri bulabileceğiniz (tekstil, tencere, çatal bıçak takımı, düdüklü tencere, dekorasyon ürünleri, cam ürünler vs)  en büyük Porland mağazasını gezme fırsatını da bulduk. Tabi gidip göremeyenler Porland ın internet mağazasından alış veriş yapabilirler.

www.porland.com.tr www.facebok.com/porlandkurumsal www.twitter.com/porlandkurumsal www.instagram.com.tr/porlandkurumsal Porland hediye paketlerinin takdim edildiği ve 2017 yılına ilişkin iyi dileklerin paylaşıldığı Porland blogger buluşmasına veda ederken öncelikle bu keyifli günü organize eden Porland Ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sizleri de bir birinden harika Porlend ürün fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum:) Sevgiyle kalın.

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...