Nü Happy Mutfak

Geçtiğimiz günlerde katıldığım ve tabi yine birbirinden kıymetli bilgiler edindiğim etkinliğin kısa hikayesi ile sizler leyim.

İlk durağımız olan Nü Medical Day Spa merkezinde Nü Day Spa kurucusu Sim OKAY YENER ile tanıştıktan sonra kendisi ayrı ayrı bizlerle ilgilenerek vücudumuzdaki yağ ve kas ölçümünü gerçekleştirdi. Elimize karnelerimizi aldıktan sonra:) Nü Happy Mutfak ile ilgili bilgiler almak ve ortağı Beslenme Uzmanı Göknel DUMANLI ile tanışmak üzere bizler için hazırlanmış olan mekana geçtik.

Pozitif enerjileri ile bizi karşılayan ekip ve cıvıl cıvıl masamız bizleri bekliyordu.

Ben önce sizlere bazı bilgiler verip sonrasında yediğimiz hafif ve lezzetli yemekleri sizlerle paylaşacağım.
Nü Happy mutfak Mutlu yemekler, mutlu diyetler, mutlu insanlar sloganı ile yola çıkmış bu nasıl oluyor? derseniz.

Hedefiniz ister sağlıklı beslenme, ister kilo verme olsun Nü Medical Day Spa’yı ziyaret ederek konsültasyon formunu dolduruyorsunuz ve orada öncelikle yağ ölçümünüz yapılıyor, hedef kilonuz belirleniyor ve sizin adınıza açılan dosyanıza göre mevsiminde taze ürünlerle yemekleriniz hazırlanmaya başlıyor. Eğer merkeze gidemiyorsanız telefon numaralarından kendilerine ulaşarak nasıl bir yol çizeceğiniz ve size nasıl bir menü hazırlayacakları ile ilgili bilgiler alıyorsunuz. Ekibimiz sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra sizi uzun yıllar ABD de yasamış ve eğitim almış ve ABD hükümeti tarafından araştırmaları desteklenmiş ve fonlamış olan diyetisyen Göknel Dumanlı ile görüştürmek için size bir randevu ayarlıyor.

Diyetisyen Göknel Dumanlı hayat tarzınızı, yemek alışkanlıklarınızı, alerjileriniz, sağlık problemlerinizi öğrenmek için sizinle uzun uzun bir sohbet yapıyor. Sonrasında da sizi hedeflerinize ulaştıracak en uygun menüyü hazırlıyor.

Diyet menülerde 10 yıla yakın tecrübesi olan şefleri ve mutfak ekibi tarafından hazırlanıp, Diyetisyen Göknel Dumanlı tarafından tüm yapım aşamasında denetlendikten sonra paketleniyor ve istediğiniz adrese ulaştırılıyor.

Nü Happy Days de 24 saat diyetisyen desteği görebiliyorsunuz ki bence bu çok önemli.

Diyetisyenimiz Göknel Dumanlı diyet süresince haftalık olarak rutin kontrollerinizi gerçekleştirip, raporunuzu hazırlıyor ve yemeklerinizle ilgili gerekli değişiklikleri sağlıyor. Haftalık kontrol dışında da istediğniz zaman kendisine telefon ile ulaşarak destek alma imkanına sahipsiniz. Tüm bilgiler için Nu Happy Mutfak adresini ziyaret etmeniz yeterli.

Zerdeçallı Kabak Çorbası (115 kalori). Zerdeçal hakkında 5000 klinik araştırma yapıldı ve zerdeçalın kanser hücrelerinin oluşumunu ve kanserlerde hücre üremesini engellediği anlaşıldı.

Alkali Su. İçinde yeşil elma, salatalık, limon ve nane bulunuyor.

Renkli Biberli Siyah Pirinç Pilavı (100 gr 140-150 kalori) Deniz Mahsullu Pazı Bohçası (somon, mezgit, lagos 269 kalori) inanılmaz lezzetliydi.

Avakadolu Kinoa Salatası (100 gr 106 kalori) Kinoa tohumları protein bakımından zengin olması ve yüksek oranda besin lifi içerdiği için sizi uzun süre tok tutarken besin lifi kan şekeri dalgalanmalarını önlüyor. Düzenli olarak yenirse kollesterolü düşürürken HDL (iyi kolesterol) oranını koruduğu ortaya çıkmıştır. Avakado B6 vitamini açısından çok zengindir.

Keçi Peynirli Amaranth Salatası (100 gr 179 kalori) ilk defa yediğim ve hakkında bilgi edindiğim bir lezzet. Amaranth, iyi bir kalsiyum, magnezyum ve folate kaynağıdır. Kolesterol düşürücü ve kanserle savaşan fitokimyasal olan skualeni içerir.

Ve son olarak tatlımız. Probiotik Cheesecake (Kayısılı aktıvıa, Light labne, Yulaf, Donmuş çilek porsiyon 82 kalori)
Bu muhteşem menüyü yedikten sonra akşam hiç acıkmadım aslında biraz irade ile bu işin üstesinden gelmek çok kolay. Tabi bir uzman eşliğinde. Bu harika günde bizlerle ilgilen ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın…

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...