Meyvenin Lezzetini Her Isırıkta Alabileceğiniz 5 Meyveli Tatlı

Meyveli tatlı çeşitlerini sevmeyen var mı acaba? Meyvelerin en lezzetli halleri ile mükemmel tariflerin buluşmasından doğan meyveli tatlı çeşitlerine sizler için bazı örnekler vereceğiz. Önerilerimize göz atarak ilginizi çeken tatlıyı yapmak için hemen mutfağa girebilirsiniz.

 

1. Avokadolu Puding

İçerisine şeker değil bal koyarak hazırlamanız gereken avokadolu puding  en leziz meyveli tatlı çeşitlerinden biridir.  Kakao ve muz da bu tatlıyı yapmak için kullanmanız gereken malzemeler arasında yer alıyor. Dilerseniz içerisine vanilya da ekleyebiliyorsunuz. Elbette tatlının yıldızı bambaşka bir lezzete sahip olan avokado! Denemenizi tavsiye ederiz.

2. Çilekli Waffle

Bildiğiniz gibi çilek onlarca farklı tatlı çeşidinde kullanılan meyvelerden biridir. Çilek her türlü tatlıya bambaşka bir ileride kazandırıyor olması nedeniyle büyük bir ilgi görüyor. Waffle çeşitlerinde de çilek meyvesini sıklıkla görebilirsiniz. Çilekli waffle tarifine ise Yemek.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sitede bu özel tatlıyı nasıl yapmanız gerektiği ve hangi malzemelere ihtiyacınız olduğu bilgileri detaylı bir şekilde aktarılıyor. Size sadece kolları sıvayarak tatlıyı yapmak kalıyor.

3. Ayva Tatlısı

Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden biri olan ayva, tatlı çeşitlerine de şahane bir lezzet kazandırmayı başarıyor. Ayva tatlısı, lezzetini tutturma konusunda zorlanmayacağınız tatlı çeşitlerinden biridir.  Özellikle taze ayva çeşitlerini kullanmanız durumunda hazırladığınız tatlının günlerce bayatlamadan  bekleyebileceğini de hatırlatalım. Misafirleriniz için bir ya da iki gün öncesinden tatlı yapmanız gerektiğinde hiç tereddüt etmeden ayva tatlısını tercih edebilirsiniz.

​4. Vişneli Belis Tatlısı

Tıpkı çilek gibi vişne de tatlı çeşitlerinin vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Vişneli bilse ise en özel  tatlı çeşitlerinden biri olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu tatlıyı hazırlamak için tarife ihtiyacınız olacak çünkü tarifin diğer tatlı çeşitlerine nazaran biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Yemek.com adresinde tatlının tarifi ve malzeme listesi mevcut!

5. Elmalı Bisküvi Topları

Dakikalar içerisinde hazırlayarak sunum aşamasına geçebileceğiniz tatlı çeşitlerinden biri elmalı bisküvi toplarıdır. Bu tatlıda ana malzemelerden biri bisküvi olduğu için ekstra bir hamur ya da farklı bir karışım hazırlamanız gerekmiyor. Dolayısıyla şipşak hazırlanan tatlı çeşitlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Nedir Bu Açık Süt Modası?

Nedir Bu Açık Süt Modası?

Erken uyumayı deniyorum bir süredir. E tabi vücut alışmış geç saate, hemen uyum sağlayamadı. Ben de bu yüzden tıpkı çocukluğumdaki gibi ballı süt içmeye başladım. Normalde çok fazla süt içme alışkanlığım...