Karaca Air Pro Cook Airfryer’ın Özellikleri ve Modelleri

En sevdiğiniz yiyecekleri daha kolay ve pratik yapmanın formülünü sunan Airfryer fritöz günümüzde en popüler bir mutfak aletlerinden biridir. Airfryer fritöz, sıcak havayı yiyeceklerin etrafında dolaştırarak yiyeceklerin çok az yağla kızarmasını ve pişmesini sağlar. Bu yiyecekler, daha düşük yağ ve kalorisi ile bol ve derin yağda kızartılmış yiyeceklere nazaran çok daha sağlıklı bir alternatiftir. Karaca Airfryer, sağlıklı beslenmek isteyen herkesin mutfak tezgahında yer açmak isteyeceği bir yağsız fritözdür.

Airfryer Nedir?

İçindeki ısıtma elemanı yiyeceklerin anında süper çıtır çıtır olmasını sağlar. En önemlisi, fazla yağda kızartılmış muadillerinden çok daha az yağ ile kızartılmasına rağmen lezzetten ödün vermez. Yağsız fritöz fırına göre çok hızlı ısınır. Güçlü ısı kaynağı ile fanın boyutu ve yerleşiminin birleşimi sayesinde yiyecekleri daha hızlı ve eşit şekilde pişirir. Diğer önemli bir özelliği de kolay bir şekilde temizlenmesidir. Airfryer modellerinin içerisindeki sepetler ve raflar bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Musa Kaya
Haumer Balazadeh

Airfryer Modellerinin Genel Özellikleri

Yağsız fritöz seçeneklerinin farklı türleri ve boyutları vardır. Genellikle boyut ve pişirme işlevlerine göre farklılık gösterir. Genellikle Airfryer modelleri yiyeceğin yerleştirildiği bir sepet içerir. Mutfak tezgahı üzerine yerleştirilirler ve bir duvar prizine takılırlar. Bunlar yemek pişirmek için kullanıcılara çok yönlülük sunabilir. Modele bağlı olarak; fırınlama, kızartma, ısıtma ve közleme gibi farklı işlevlere sahip olabilir. Airfryer modellerinde delikli sepetler, tel raflar ve yiyeceklerin etrafında yukarıdan sıcak havanın dolaşmasına izin veren delikli seramik plakalar bulunur. Bu, önce dışını pişirir ve nemi hapseder. Ayrıca bazı modeller dijital ekrana sahiptir ve yaygın olarak kullanılan yiyecekleri pişirmek için önceden ayarlanmış pişirme programları mevcuttur.

Karaca Air Pro Cook Airfryer’ın Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Karaca Airfryer modelleri de özelliklere göre değişir. Yepyeni bir Airfryer olan Karaca Air Pro Cook XL 2 in 1 konuşan modeli ile yemek pişerken her aşamasında bilgilendirilirsiniz. Sulu yemek tenceresi de bulunan bu model ile tüm lezzetleri bir kaşık yağ ile hazırlayabilirsiniz. Bu modelin bu iki özelliğinden dolayı tercih edebilirsiniz. Circulation Air teknolojisi sayesinde yemeğin her tarafını eşit bir şekilde pişirebilirsiniz. Ayrıca günlük hayatta ısıtma özelliğini sıklıkla kullanabilirsiniz. 6 farklı pişirme fonksiyonu ile birbirinden farklı tarifleri deneyebilirsiniz. Kahvaltıların vazgeçilmezi olan patatesi ve diğer sebzeleri çıtır çıtır kızartabilirsiniz. Sulu yemek tenceresi ile istediğiniz sebze ve et yemeklerini pişirebilirsiniz. Izgara özelliği sayesinde mangal tadında et yeme imkanına sahip olursunuz. Ayrıca kek ve börek çeşitlerini de pişirebilirsiniz.

Karaca Air Pro Cook modelini tercih ederek ev yoğurdu mayalama imkanına sahip olursunuz. Bununla birlikte meyve, sebze ve baharat kurutma özelliğini de kullanabilirsiniz. Karaca Air Pro Cook’un ısıtma tuşuna bastığınızda istenilen yemeği hızlıca ısıtabilirsiniz. Eğer geniş bir aile iseniz 4 litrelik geniş pişirme haznesi ile bu modeli seçebilirsiniz. Ayrıca Karaca Air Pro Cook yemekleri pişirirken kokuyu hapsettiği ve duman oluşumunun önüne geçtiği için rahatsız olmazsınız. 1550w pişirme gücü sayesinde yemekleri kısa sürede pişirebilirsiniz. 

Karaca Air Pro Cook Köz modelinde diğer modellerden farklı olarak közleme fonksiyonuna sahip olduğu için sebzeleri bir kaşık yağ ile köz tadında pişirebilirsiniz. Hünkar Beğendi, Ali Nazik, Közlenmiş patlıcan salatası, Köz domates çorbası ve daha birçok mezeyi ve yemeği hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında Karaca Air Pro Cook Manuel XL Airfryer modeli ile yiyeceklerin pişirme sürelerini elle ayarlayabilirsiz. Közleme, sulu yemek pişirme ve konuşarak bilgilendirme özellikleri dışındaki tüm özellikler bu modelde de vardır ve bu özellikleri diğer modellerdeki gibi kullanabilirsiniz. Detaylı ürün bilgisi için Karaca Airfryer fritöz modellerini inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...