Cook Alüminyum Folyo

Cook Alüminyum folyo ve yağlı pişirme kağıdını birleştirdi ve bunun tanıtımı için MSA Mutfak Sanatları Akademisinde, blog yazarları için düzenlediği bir etkinlikte bir araya geldik.

Yıllardır tartışma konusu olan alüminyum folyonun yemeklerde kullanılmaması konusuna Cook bir çözüm bulmuş ve iki ürünü birleştirmiş.

Tamamen Türkiye’de üretilen bu ürün ile gıdaya temas eden kısım yağlı pişirme kağıdı olduğundan sağlık riski ortadan kalmış oluyor. Aynı zamanda alüminyum kısmı ısının eşit dağılmasını sağlayarak mükemmel bir sonuç elde etmenize ve ısıyı uzun süre içinde hapsetmeye yarıyor.

En çok hoşuma giden bir haberde Cook streç filmin doğaya zarar vermeden doğada çözülmesi oldu.

Biz bu güzel günde Cook Çok Amaçlı Alüminyum Folyo ve Cook Streç Film ürünlerini kullanarak aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz harika lezzetleri pişirdik. Bu keyifli gün için Cook ailesine, Mahiye Sabuncuoğluna ve Eğitmen Şefimiz Müge Koçak’a teşekkür ederim.

KEÇİ PEYNİRLİ PANCAR SALATASI

SEBZELİ LAZANYA

RULO BONFİLE, TAZE BAHARATLAR VE PARMESAN PEYNİRİ, DOMATES SOS İLE

 

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...