Çırağan Bosphorus Grill Yaza Merhaba

Çırağan Bosphorus de Sevgili Sevil ve Hilal’in daveti ile gerçekleşen akşam yemeğinde blog yazarı arkadaşlarımla birlikte çok keyifli bir akşam geçirdim. Şef Tuncay Terzioğlu, Quentin Danset, halka ilişkiler müdürü Neslihan Şen ve Cansu Baş gece boyunca bizimle en ufak ayrıntıya kadar ilgilendiler öncelikle kendilerine teşekkür etmek isterim. Boğaza nazır manzarası ile 14 mayıs günü Bosphorus Grill de yaza özel açık büfe kısmını o gün açtığı için biz de 2015 in ilk açık büfe tadımını da gerçekleştirmiş olduk.

Boğaz kenarında yazın yemek yenebilecek bir açık hava restoranı olan, misafirlerin Boğaz Köprüsü’nden Kız Kulesi’ne kadar uzanan manzarayı seyredebileceği ve boğazın sularına dokunabileceği Bosphorus Grill, 2003 yılında açılmıştır; mükemmel konumu ve nadir bulunan lezzetleri ile İstanbul’un en gözde yaz mekanlarından biri olmayı sürdürmektedir. Leziz çeşitlere sahip açık büfesinde ev yapımı taze makarnalar, mezeler, salatalar, zengin ızgara et ve balık çeşitleri ile tatlılar bulunmaktadır ve bunların tümü için kullanılan malzemeler Türkiye’de ve dünyada elle toplanmıştır. Bu enfes menüye, tüm hafta boyunca canlı müzik eşlik eder. Harika bir yemeğin sonrasında misafirler, restoranın iskelesinden kalkan bir tekneye binerek, şehrin diğer eğlence yerlerine romantik bir gezi ile ulaşabilirler. Bosphorus Grill, yaz ayları boyunca 19.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Fotoğraflarla bu keyifli akşamı sizlere anlatmak istiyorum…

Menüyü burada saymam imkansız o kadar çok çeşit var ki. Yalnızca başlık olarak size anlatabilirim. Çeşit çeşit salata, tatlı büfesi, ekmek çeşitleri,garnitürler, soslar, mezeler, şarküteri seçenekleri, ızgara çeşitleri, balık, döner, kuzu çevirme, ördek, tandırlar, soslar, sıcak garnitürler, çeşit çeşit pilavlar bu liste böyle uzayıp gidiyor:)
Açık büfe akşam yemeği kişi kişi başı 195 TL (içecekler hariç; 0-5 yaş arası çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş arası % 50 indirimli).
Rezervasyon için 0212 236 73 33

Benzer Yazılar

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Konya’da Ayçiçeği Hasat Zamanı

Türkiye’nin en sevilen ayçiçek yağı Yudum ile Tohum Derneği’nin geçen yıl başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi ikinci yılında Konya’da

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali

Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali   Dünya Bankası’nın en rekabetçi 7 şehirden biri olarak seçtiği, UNESCO’nun 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan Gaziantep, dünyanın en önemli...