Ahsen Hatay Sofrası

Ahsen Hatay Sofrası‘nda bir kez daha gördüm ki Türkiye’mizin dört bir yanı ayrı ayrı kendine has lezzetleri ile başlı başına bir zenginliğe sahip. Hatay mutfağı da şüphesiz ki Türkiye’nin en zengin mutfaklarından bir tanesi.

Ahsen Hatay Sofrası Hatay mutfak lezzetlerini tadabileceğiniz bir mekana Selma Mollaoğlu organizasyonu ile buluştuk.

Hatay da, Türk mutfağı, Arap mutfağı, Yörük mutfağının lezzetlerinin bir araya gelmesi ile müthiş lezzetler ortaya çıkmış. Zengin topraklarından dolayı hem çifçilik hemde hayvancılık yönü ile de zengin olan Hatay’da sofralarda bu zenginliklerle ziyafete dönüşmüş.

Ahmet Yazıcı (Hatay Mutfağı Danışmanı) işini çok seven bir bey, birçok mekanda görev yaptıktan sonra yıllar içerisinde kendi mekanında hizmet verme rüyasını gerçekleştirmiş ve Ahsey Hatay Sofrası ile hizmet vermeye başlamış. Hataya gitmeden hem Hatay’a ait lezzetleri hemde Ahmet beyin menüye kattığı yeni lezzetleri afiyetle yemeniz mümkün. İşte bunlardan bazıları.

Sunumların hepsi ayrı ayrı görsel bir şölen ama bu sunumların içi boş zannetmeyin görsel kadar lezzetler ve hizmette eş değerde mükemmel. Gönül rahatlığı ile hem misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz hemde ailenizle lezzetli saatler geçireceğiniz bir mekan diyebilirim.

Ahmet Beyin Menüye kazandırdığı Mozaik Kebap benim favorim oldu.

Ve tabi ki günün sonunda Künefe…
Sunumların hepsi birbirinden şahane idi ama bazı yerlerde sunum çok başarılıdır ama lezzete gelince umduğunuzu bulamazsınız. Ahsen Hatay Sofrasında sunumda lezzette mükemmel diyebileceğim ender mekanlardan bir tanesi. Her mekanda beğendiğiniz ve beğenmediğiniz lezzetler mutlaka olur ama beğendikleriniz ağırlıkta ise beğenmediklerinizi görmeye bilirsiniz veya benim damak tadıma uymamıştır diyebilirsiniz. Burada öyle bir şey yok her şey çok lezzetli hatta yazarken bile ağzım sulandı diyebilirim. Evet İstanbul’da Hatay lezzetlerini tadabileceğiniz bir mekanla sizi tanıştırdıktan sonra sevgilerimi gönderiyorum:)

AHSEN Hatay Sofrası

Rez : 0212 533 31 31 Adres : Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi) No 12 Fatih / ISTANBUL

 

Benzer Yazılar

Arnica – Mutfaktaki Sağ Kolunuz

Arnica - Mutfaktaki Sağ Kolunuz   Mutfakta pratik ve kullanışlı çözümler sunan küçük ev aletleri ile tanınan Arnica; blender, mutfak robotu, rondo ve mikser gibi yemek hazırlama ürünleri ile mutfaktaki en büyük yardımcınız olur. Birbirinden kullanışlı ürün seçenekleri...

Bodrum Mandalina Festivali

22-24 Aralık 2017 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi, Bodrum Ziraat Odası katkıları ile gerçekleşen Bodrum Mandalina Şenliği’nde, Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği  de 5 atölye, yemek yarışması ve kahvaltı ile Bodrum Mandalina Şenliği’nde görev aldı. Benim de...

3.üncu Karaova Bağ Bozumu Şenlikleri

3.üncü Karaova Bağ Bozumu Şenlikleri Bodrum Karaova’da 3. gerçekleşen Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri 8-9-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Karaova Derneği, Slowfood Yaveş Gari Bodrum, Bodrum Belediyesi ve birbirinden kıymetli sponsorların katkıları ile üç ay...