Mısır bir çoklarımızın beğenerek yediği, yemeklerden salatalara kadar bir çok tarife yakışan enfes bir şey. Türkiye’nin bir çok yerinde mısır bolca üretiliyor ve tüketiliyor. Özellikle haşlanmış mısır çok seviliyor. Kimi zaman bardakta soslayarak yenen, kimi zamansa direkt olarak yenen haşlanmış mısır suyunun faydaları ise saymakla bitmiyor.

Evet haşlanmış mısır suyunu bir çoğumuz maalesef döküyoruz. Oysa haşlanmış mısır suyunun faydaları sandığımızdan çok daha fazla ve hakim olunduğu zaman bu faydalardan yararlanmak mümkün. Çünkü emin olun maalesef bir çok yerde dökülen bu su tam anlamıyla bir şifa kaynağı.

Haşlanmış Mısır Suyunun Faydaları

HAŞLANMIŞ MISIR SUYUNUN BİLİNMEYEN FAYDALARI

Mısır kendi başına bir mucizevi besin. İçeriğindeki altın sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan altın miktarını karşılıyor. Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerde mısır erkeklere mutlaka öneriliyor. Böylesi muhteşem bir besinin suyunun faydalarına baktığımızda;

  • Bağırsakları Temizler
  • Hücreleri Yeniler
  • Yağ Yakımını Hızlandırır
  • Mide Asitlerini Düzenler
  • Doğal Vitamin Kaynağıdır
  • Bitkileri Canlandırır

Özellikle hücre yenileyici özelliği bulunan mısır suyu, bağırsaklarımızdaki toksikleri temizleyip olası bağırsak problemlerinin önüne geçiyor. Böylece bu suyu içenler mide ve bağırsak problemi yaşamıyor.

Hücre yenileyen ve yağ yakan  bu su sağlığımızı da doğrudan koruyor. Bitkileri dahi canlandıran bu suyu kendiniz içmeseniz dahi evinizde yetiştirdiğiniz bitkilere, çiçeklere döktüğünüzde ortaya çok güzel sonuçlar çıkıyor.

Diyet lifi içeren mısır suyunu içerseniz aynı zamanda kilo verme yolculuğunuzda süper bir yardımcı etken kazanırsınız. Çünkü mısır suyu yağ yakımına yardım ederek sizi doğrudan koruyor.

Mısır suyunu ayrıca çeşitli tariflerde de deneyebilirsiniz. Biz de kendi tarif videolarımızda zaman zaman bu suyu kullanacağız. Şimdiden takip ederek kaçırmayabilirsiniz.